tetování a jiné zajímavosti

Jakékoli připomínky či nápady na zlepšení mi pište do návštěvní knihy nebo do zpráv, děkuji.

TETOVÁNÍ HENNOU

MySpace Layouts

Hennu zná většina lidí jen jako přírodní barvu na vlasy, ale její využití je mnohem širší. Na středním východě se už po staletí používá nejenom k posílení vlasů, ale jako barvivo ke zkrášlení celého těla. Má své místo i v medicíně. Osvědčila se při léčbě ekzémů, její účinky se prokázaly při léčení úplavice i nemocí trávicího traktu. V dnešní době se v západním světě těší hena rostoucí popularitě a začíná se používat jako dočasná ozdoba pokožky nebo zkouška nového tetování.

Tetování hennou je staré celá tisíciletí,

dokazují to historická naleziště ve starověkém Egyptě, kde byla používána již před 5 000 let jednak k mumifikačním účelům (pro zdobení těla) a také pro barvení paruk. Při všech důležitých etapách v životě lidském hrálo malování svoji úlohu – narození, přechod do dospělosti, svatba, smrt. Ale také lov, žně či válka. Na malování na tělo se používaly přírodní pigmenty a barviva z minerálů, jako např.: malachit-zelená a azurit-modrá…

Dokonalou prací s hennou jsou v současnosti známé Indky,

které malují na svá těla ornamenty se skrytou symbolikou – hlavními motivy jsou ptáci, květiny a listy, které symbolizují strom života.

Na Blízkém Východě se slaví tzv. Hennová noc.

Nevěsta a její kamarádky se sejdou s profesionální tetovačkou, protože svatba bez henny přináší smůlu. A dávají si skutečně záležet, nevynechají snad ani kousek nevěstina těla. Paže, nohy, ruce, kotníky … to vše si přece zaslouží být překrásně vyzdobeno.

Co je vlastně henna?

Je to prášek z rozemletých sušených listů nebo mladých výhonků keře henny. Dosahuje výšky až 6 metrů, má bílé nebo žluté květy a nasládle voní. K nám se dováží z Egypta a Indie.

Chcete se také zkrášlit?

Proč ne? Můžete si vybrat z několika možností. Buď navštívíte speciální tetovací studio, kde se vás ujmou odborníci a kde si podle předloh vyberete obrázky či ornamenty, které chcete mít na svém těle vyobrazeny, nebo to zkusíte sami pastou z henny. K tomu potřebujete stříkací hubičku, vlastní fantazii a šikovné ruce. Oblíbené jsou i tetovací tužky s různými barvami. Tyto tužky obvykle neobsahují přímo hennu, ale ve vodě či tuku rozpustné substance, které na kůži vydrží přibližně dva dny.

Henna obsahuje velké množství tzv. duálních pigmentů

  • karoten (oranžový)
  • xantrofyl (žlutý)

Pak také obsahuje chlorofyl „a“ a „b“. Pokud hennu smícháte s vodou a vytvoříte tak pastu, pigmenty se rozpustí ve vodě. Když se pasta nanese na dlaň, pigmenty prostoupí pokožkou a spojí se s buňkami pokožky na delší dobu (15 dní až měsíc).

Při zdobení těla nedochází k zásahu do lidské pokožky

a tak je tato metoda bezbolestná. Směs henny s vodou lze také obohatit např.silnou kávou nebo čajem. Pro lepší prostoupení pokožkou, barvu a přirozenější vůni se může do směsi přidat hřebíček, levandule, citrónová šťáva, cukr či eukalyptový olej.

Výsledná barva tetováže z henny závisí také na vlastnostech pleti.

Všeobecně platí, že čím snadněji se opálíte, tím lepší bude výsledek zdobení kůže hennou. U lidí se snědší pletí bývá výsledná barva hnědočervená, kdežto u lidí se světlou pletí bývá žlutooranžová. V každém případě platí, že henna je přírodní a bezpečná. Po nanesení na kůži po několika hodinách zasychá a zaschlá vrstva se odloupne. Zpočátku světle zbarvený vzor během několika hodin ztmavne a tím se zvýrazní.

 
Děkuji za návštěvu, snad se vám tu líbí (líbilo).