tetování a jiné zajímavosti

Jakékoli připomínky či nápady na zlepšení mi pište do návštěvní knihy nebo do zpráv, děkuji.

TETOVÁNÍ

image hosting for myspace

Tetování je záležitost, která provází lidstvo již od nepaměti. A ne vždy bylo pouhou ozdobou, či kosmetickým doplňkem.

Lidé věřili, že tetování má léčebné účinky a dokáže je zbavit různých nemocí nebo alergií. Ale tetáž byla také branou ze světa dětí do světa dospělých a tetovaný musel leckdy vydržet velmi bolestivé procedury a tím dokázat, že je hoden nosit tetování coby příslušnost k danému společenstvu, či společenské vrstvě, kde každý znak měl své opodstatnění a svůj význam. Mnozí tak věřili, že díky tetáži si nakloní své božstvo a stanou se lepšími lovci, válečníky, náčelníky nebo šamany.

Vytvoření takových tetáží bylo mnohdy mnohaletou záležitostí a nedokončení by se pro nositele mohlo stát hanbou.

Tetování značí určitý styl, povahu, příslušnost, individuální vyjádření nebo vytváří vlastní identitu. Může se stát jakýmsi posláním, rituálem nebo poznávacím obřadem a neposledně i životním stylem. Touha vzbudit pozornost, odlišnost, sexuální přitažlivost a mnoho jiného, to vše je tetování!

Již neplatí, že tetované jsou jen sociálně slabší vrstvy, ačkoliv některá dílka domácích experimentátorů vám mohou tento cejch přisoudit a vy pak v horším případě k "povedenému" obrázku obdržíte ještě některou z hrozících chorob (hepatitida, HIV) V tom lepším případě budete jen po zbytek života odpovídat na posměšné otázky okolí.nebo budete nuceni sáhnout hlouběji do kapsy, protože pozdější odstranění či přetvoření bývá finančně nákladnější, než jeho vlastní pořízení v některém autorizovaném studiu.

Je jen na každém z nás, jaký přístup zvolí. Profesionální studia mají sice svou cenu, ale barvy drží, nástroje se sterilizují a jehly jsou jen na jednorázové použití. Každá sranda něco stojí a pokud chcete ušetřit, netetujte se raději vůbec!

 

 
Děkuji za návštěvu, snad se vám tu líbí (líbilo).