tetování a jiné zajímavosti

Jakékoli připomínky či nápady na zlepšení mi pište do návštěvní knihy nebo do zpráv, děkuji.

TATTOO

Friendster images

 

Tetování je velmi stará metoda zdobení lidského těla, kterou se od nepaměti zdobí různá kulturní etnika. V posledních letech zažívá renesanci i v kultuře západního světa.

 

Je mnoho způsobů a metod, jak své tělo takto zdobit. Primitivní národy používají například rybí kosti, nechvalně známá jsou také domácí tetování obyčejnou jehlou a inkoustem. Tyto metody sice fungují, ale výsledkem je většinou nepřesný, rozpitý a nestejně barevný obrázek. Moderní studia používají schválené speciální tetovací strojky a zdravotně nazávadné a atestované barvy. Člověk, který tetování provádí, musí mít alespoň minimální znalosti z oblasti zdravotnictví.

 

Malování na tělo Hennou nebo Japonským práškem - je to naprosto bezbolestná metoda. Speciálním štětečkem se na tělo nakreslí obrazec a nechá se na nějakou dobu pigmentovat. Vydrží 14 dní až 1 měsíc.

 

Tetování dočasné - Vydrží 3 až 6 let. Používají se speciální pigmenty, kterí se postupně vytrácejí.

Tetování trvalé - Klasické tetování s dlouhodobou pigmentací pokožky.

 

Několik důvodů, pro které je člověk ochoten se nechat potetovat:

1. Módní záležitost - Všichni to mají, takže já to chci taky! Je to sice v pořádku, ale vězte, že móda se často mění každý rok.

 

2. Má to někdo, komu se chci vyrovnat, trumfnout ho, naštvat -Pokud zvolíte správný motiv, proč ne?

 

3. Miluji své astrologické znamení natolik, že ho chci nosit na těle - Není zrovna moudré každému ihned prozradit hlavní rysy vašeho charakteru!

 

4. Miluji ho/ji tak, že jeho jméno chci mít neustále na sobě - Nejprve zkuste navštívit psychiatra!

 

5. Chci vypadat drsně - A to taky budete, pokud motiv na něžné dívce bude vetřelec.

 

6. Chci být sexy - Souhlasím, ale přeci jen berte ohled na vkus partnera.

 

7. Dotvoří moji image - Bezesporu, pokud jste tanečník, striptérka, motorkář, ale budete tuto práci dělat věčně?

 

8. Jsem příslušníkem určité skupiny lidí - V pořádku, ale pokud nejste členem Yakuzy, kde se odchod trestá smrtí, vážně chcete mít symbol skauta navěky?

 

9. Jsem masochista - Jste ideální typ pro tetování celého těla!

 

10. Provokace - Každé věkové období s sebou nese určitá rizika, to co uděláme v osmnácti, většinou budeme vytýkat našim dětem, i když, nám to také nikdo nevymluvil…

 

11. Donutil mě partner/ka - Zkuste vyměnit partnera/ku!

 

12. Miluji zvířátka - Psy, koně, ještěrky, hady, krokodýli, lvy, tygry, delfíny. Láska ke zvířatům většinou přetrvává celý život, je tedy omluvitelná…

 

13. Prostě to chci, líbí se mi to a nehodlám nikomu dopodrobna vykládat svůj důvod - Jste náš člověk! Tak jdeme na to?

 

Co mě vlastně čeká?

1. Bolí to? - Někoho více, někoho méně, ale přesto to bolí. Prý je to bolest podobná vytrhávání obočí, což asi u mužů není až tak zažitý zvyk. U permanentního make-upu na obličej se používá lokální anestetikum, tam by ta bolest byla opravdu nesnesitelná,ale na tělo? Chcete to? Tak to musíte vydržet…

 

2. Je to zdlouhavé? - Ano,souhlasím. Nejprve si musíte vybrat studio nebo salon, zkontrolovat hygienu a odbornou způsobilost pracovníka, který tetuje, vybrat si motiv ušitý na míru,rozhodnout se, smlouvat o ceně, objednat se, duševně se připravit…

 

3. Půjdu pak na diskotéku nebo na neschopenku? - Ani jedno ani druhé, záleží na rozsahu, umístění, ročním období,náladě, počítejte s tím, že první den po tetování je obrázek (kromě obličeje, samozřejmě) překrytý sterilní náplastí,takže vytahovat se můžete až později. Ideální je si den dva odpočinout, vím že to je obtížné, ale přece jen,každý zásah do těla potřebuje čas na zotavení.

 

4. Zakázáno je přímé slunění (i v soláriu), koupání ve veřejných koupalištích, škrábání (i když to svědí).

 

5. Co se může ještě stát? - Může vám být špatně, jako první příznaky chřipky, tělo se brání vpravení pigmentu, protože je pro něj cizí nepřijatelnou látkou. Nebojte se, přejde to. Hlavně se nesnažte přebít situaci alkoholem nebo léky, nepomáhá to a může vám být ještě hůř.

6. Co ještě musím vědět? - Každé tetování se časem zbarví podle množství vašeho pigmentu, někomu lehce do modra, do šeda, do zelena. Nikdo to neovlivní, většina barev u nás používaných je velmi kvalitních, ale každý z nás máme jiný typ kůže. Existují typy lidí, kterým tetování nedrží i kdyby si tatéra s sebou vozili i na dovolenou.

7. Co musím dodržovat? - To co vám řeknou, pokud moc nevnímáte, je dobré si vyžádat písemné rady a porady. Profesionál by měl poznat kdo si jeho dobře míněnou radu vezme k srdci a kdo ji zapomene ihned jak odejde dveřmi ven. Důležité je to hlavně u permanentního make-upu na obličeji, kdy je první péče nejdůležitější a závisí na ni mnohdy výsledek celé práce.

8. Co když se něco zkazí? - Žádný problém,stává se že někde barva odpadne se stroupkem, v ceně každé práce by měla být 1-2 korekce po zahojení, což je nejdříve tak za měsíc. I špatné tetování se dá opravit, nejlepší je ale vědět s čím v dotyčném salonu pracovali.

9. Reklamace. - Řídí se platným obchodním zákoníkem. U permanentního make-upu je nutná písemná smlouva,potvrzená oběma stranami.

 

10. Jak to, že to trvalo tak krátce/dlouho a cena je tak nízká/vysoká? - Je to individuální. Každý si svoji práci cení jinak. Ceny tetování se pohybují zhruba od 700,-Kč výše. A věřte že i ten nejmenší obrázek dá mnohdy více práce a trvá déle než velký jasný ornament. Cena musí být stanovena předem, většinou maximální, neexistuje aby vám pak někdo řekl: slečno, špatně chytáte, tak to bude o dva tisíce dražší…

 

11. Ptejte se pořád a na cokoliv ( samozřejmě co se týče tetováni) - Není horšího zákazníka, který se slovy: něco mi tam udělejte, sedá do křesla nebo na lehátko. Pokud tatér při práci mlčí, je to v pořádku, soustředí se, pokud mlčí před i po, jděte jinam.

 
Děkuji za návštěvu, snad se vám tu líbí (líbilo).