tetování a jiné zajímavosti

Jakékoli připomínky či nápady na zlepšení mi pište do návštěvní knihy nebo do zpráv, děkuji.

LASEROVÉ ODSTRANĚNÍ

Image hosted at bigoo

Laserové odstranění tetování a pigmentací.

Trápí vás nežádoucí tetování? Již se nemusíte obávat dříve užívaných bolestivých postupů. Laserové metody nabízejí možnost bezbolestně se zbavit nechtěných tetování, ale také stařeckých či slunečních pigmentových skvrn a nevhodněprovedeného permanentního make-upu.

 


Kdy přistoupit k laserovému odstranění tetování a pigmentací.

K odstranění tetování, pigmentových skvrn a permanentního make-upu se nejčastěji užívá alexandritového laseru. Laserové pulzy projdou pokožkou aniž by ji poškodily a rozstřelí tmavé pigmenty na malé částečky, které jsou následně za pomoci bílých krvinek vstřebány. Laser pracuje s přesností na jednu tisícinu milimetru a tím je dosaženo maximálního šetření okolní tkáně. Počítejte s tím, že především na profesionální tetování bude potřeba více sezení – pigmentace je totiž uložena ve více vrstvách pod sebou, které je třeba rozbít postupně. Další variantou pro odstranění tetování je jeho „výbrus“ pomocí erbiového laseru. Tímto způsobem lze odstranit tetování již při prvním sezení a vzhledem k rychlosti je tato metoda i levnější než s použitím alexandritového laseru. Nevýhodou je ovšem jizva, která může v místě zákroku vzniknout.

Jste vhodným kandidátem pro laserový zákrok?

Pokud trpíte traumatickým tetováním (například po pádu na škváru) či jste nositelem již nežádoucího tetování, trápí vás sluneční či stařecké pigmentové skvrny (vitiligo), potom pravděpodobně budete vhodným uchazečem pro tento zákrok. Je třeba, abyste byli realističtí ve svých očekáváních.

V případě použití alexandritového laseru, který pigmenty tetování „rozstřeluje“, může být nutné zákrok vácekrát opakovat, především pokud se jedná hluboké tetováže či rozsáhlé pigmentace. Snáze jsou odstranitelná traumatická tetování a pigmentace z míst s častějším pohybem (prsty, krk). Alexandritový laser si dobře poradí s černou a tmavomodrou barvou, hůře pak se zelenou. Na červenou či žlutou bohužel není účinný vůbec. U erbiového „výbrusu“ tetování je účinek obvykle 100% již po prvním ošetření.

Před laserovým odstraněním tetování a pigmentací.

Při vaší konzultaci lékař – dermatolog posoudí stav vašeho problému a navrhne postup tak, aby bylo dosaženo co nejlepšího výsledku. Součástí první konzultace by měl být i test, který na malé plošce vašeho postižení prokáže účinnost laserové metody. Předejdete tak zbytečným finančním nákladům.

Anestezie.

Ošetření alexandritovým laserem je sice intenzivní, ale přesto velmi šetrné. Často bývá přirovnáváno k žahnutí kopřivou. Ve většině případů není nutno použít znecitlivění. U rozsáhlejších ošetření a při použití erbiového laseru je možno využít místní anestézie znecitlivující mastí či lehké analgosedace. Pokud jste extrémně citliví na bolest, můžete si tento způsob anestézie vyžádat.

Po zákroku.

Výhodou ošetření alexandritovým laserem je, že kůže není výrazně poškozena. Může dojít k jejímu mírnému začervenání a otoku, ale ten rychle ustupuje. Někdy se mohou objevit drobné stroupky, které se brzy odloupnou. Po tomto ošetření nedochází k tvorbě jizev. Při ošetření erbiovým laserem vzniká v místě ošetření stroupek, který během několik dnů odpadne, ovšem v daném místě může zůstat jizva. Ošetřené místo je u ošetření oběma typy laserů nutné chránit před slunečním zářením po dobu několika týdnů. Používejte krémy s vysokým UV filtrem (50+).

Výsledek laserového odstranění tetování a pigmentací.

Výsledek zákroku alexandritovým laserem není viditelný okamžitě. Hojení a světlání probíhá asi 6–8 týdnů. Pokud jste podstoupili odstranění slunečních skvrn, pravděpodobně bude stačit jedno ošetření. Je-li odstraňováno tetování či permanentní make-up, je třeba počítat s tím, že k dosažení co nejlepšího výsledku budete muset podstoupit několik sezení (cca 5x a více). Další ošetření laserem je možno podstoupit asi po dvou až třech týdnech od ošetření. Při odstranění tetování erbiovým laserem mizí tetování okamžitě a na ošetřovaném místě se tvoří stroupek. Po jeho odpadnutí může na pokožce zůstat jizva.

 
Děkuji za návštěvu, snad se vám tu líbí (líbilo).