tetování a jiné zajímavosti

Jakékoli připomínky či nápady na zlepšení mi pište do návštěvní knihy nebo do zpráv, děkuji.

JAK NAJÍT DOBRÉ TETOVACÍ STUDIO.

Image hosting

Dobré tetovací studio - existuje vůbec? Především: Ano, existují tetovací studia, která lze označit jako dobré, kde je prostě všechno v pořádku. Ale: Co je pro jednoho dobré to zdaleka nemusí platit pro druhého. Posouzení, kterému tetovacímu studiu dát přednost před jiným, závisí sice částečně na všeobecných kritériích(hygieně nebo technické dovednosti), nad to má však každý jedinec zcela určitá individuální přání a představy, které od zákazníka k zákazníkovi mohou být naprosto jiná. Není proto možné jednoduše uvést několik adres nejlepších tetovacích studií, neboť i když nějaké studio uspokojí naprosto všechna přání jednoho zákazníka, může se stát, že jiný je tu se svými představami úplně na špatné adrese.


Zkušební test vám pomůže zjistit, jaké požadavky kladete vy na tetování a tetovací studio. Má vám umožnit, abyste se dovedli sami rozhodnout, zda nějaké studio těmto požadavkům vyhovuje nebo zda se máte raději ještě poohlédnout po vhodnějším studiu.

HYGIENICKÝ ZKUŠEBNÍ TEST - tato kritéria musí tetovácí studio splňovat !

Používá studio jednorázové sterilní jehly? Stále ještě je mnoho studií, kde jehly používají opakovaně, proto se ptej na tuto problematiku. Jehly a nástavce musí být buď před tebou vytaženy ze sterilního sáčku anebo přímo ze sterilizátoru těsně před aplikací tetováže.

 

Působí studio celkově čistotným dojmem? Jestliže na místě tetování pobíhají domácí zvířata nebo okolo stojí zaolejované motory, jsi ve špatném podniku. Když se ale naopak všechno leskne čistotou a tetovač působí kultivovaným dojmem, prohlédni si s klidem blíže jeho způsob práce, pokud je to ve studiu možné. Nosí tetovač při práci jednorázově použitelné rukavice? Dotýká se přitom pouze věcí potřebných k tetování? Zlikviduje řádně po tetování předměty pro jedno použití jako žiletku, víčka barev a špachtli na vazelínu a potom si pečlivě připraví pracovní plochu pro následujícího zákazníka? Jsou všechny tvé dotazy zodpovězeny k tvé spokojenosti? Seriózní tetovač ti rád podá informace, i když všechno vysvětlovat už tisíckrát, neboť tady jde koneckonců o tvé zdraví! Pokud tetovač odpovídá vyhýbavě nebo dokonce začne být drzý, vnucuje se podezření, že to s tou hygienou nebere moc vážně.

 

TECHNICKÝ ZKUŠEBNÍ TEST - neboť „umění" souvisí s „uměti“

Jaký dojem dělá fotoalbum tetovače? Fotoalbum neslouží jen k vybírání motivu, nýbrž ukáže ti také, čeho je tetovač umělecky a technicky schopen. Pozor: někteří tetovači se rádi chlubí cizím peřím, vystřihnou fotografie tetování umělců světové třídy z časopisů a vydávají je za svá vlastní díla! Pokud máš pochybnosti, zda prezentované fotografie zobrazují opravdu výtvory onoho tetovače, klidně se zeptej, jestli všechny vytetoval sám nebo které z nich pocházejí od jiných umělců.

Prohlédni si důkladně práce tetovače: Jsou čáry vedeny precizně (nejlépe je to vidět u ornamentů), jsou plochy stejnoměrně vybarveny, mají kresby díky stínování plastickou hloubku? Pokud jsou jednotlivosti v pořádku: vypadají například vytetovaní tygři a psi také skutečně realisticky? Neměl by ses spokojit s tetováním, na kterém se dá motiv pouze vytušit.
Dej si pozor, když ti chce tetovač namluvit, že se každé tetování po několika týdnech - pokud možno za další platbu - musí obnovit! Je sice možné, že se třeba kvůli zranění v místě tetování během fáze hojení malé kousky barvy ztratí a později se to musí opravit. Obzvláště u plošných černých ornamentových kreseb se to může stát. Ovšem je to výjimka, nikoli pravidlo! Dobrý tetovač má zájem prohlédnout si zahojené tetování ještě jednou a pokud na něm musí být něco opraveno, nenechá si tuto službu zvlášť zaplatit. Pozor: Kdo musí opravovat každé tetování, ten prostě neovládá své řemeslo.

INDIVIDUÁLNÍ ZKUŠEBNÍ TEST - na co kládst důraz?

Hledáš tetovače, který ovládá zcela určitý styl, jako třeba realistický, biomechanický, keltský, japonský nebo novou školu? V časopisech jako TattooStyle nebo TätowierMagazin, ale také na webových stránkách studií se můžeš o specializaci a oblibě různých tetovačů informovat. Když se naproti tomu zajímáš o motivy, které jdou na odbyt, jako jsou kmenové nebo čínské znaky, budeš i u technicky všestranných a zkušených tetovačů dobře přijat.

Přeješ si nějaký neobvyklý motiv? V tom případě potřebuješ takového tetovače, který je schopen zhotovit kresbu předlohy podle tvých představ. Zatím je hodně tetovačů, kteří velmi rádi kreslí motivy podle přání svých zákazníků jako jedinečné kousky. Když naproti tomu už motiv, který si chceš nechat vytetovat, máš, potřebuješ dobrého tetovacího technika, který obrázek co nejperfektněji „okopíruje" na tvou kůži.

Hraje roli vzdálenost? Je samozřejmě jasné, že máš tím větší výběr vhodných studií, čím dále rozšíříš svůj akční rádius. Na druhou stranu tě ovšem delší výjezdy budou stát více času i peněz. Zde musíš uvážit sám, zda se ti delší cesta vyplatí. Mysli však na to, že tetování budeš mít navždy. A v případě pochybností sotva vyrovná výhoda nějakého studia hned za rohem nevýhodu tetování druhé jakosti.

Jak důležitý je pro tebe osobní vztah k tetovači? Zatímco některým lidem je úplně jedno, zda si se svým tetovačem rozumějí dobře, nebo špatně, pokud je výsledek v pořádku, pro jiné je velmi důležité nechat se okrášlit jen od takových umělců, se kterými si dobře rozumějí. Když si například přeješ speciální tetování, pak je důležité najít umělce, s nímž jsi naladěn na stejnou vlnu. Často se už při prvním rozhovoru ukáže, zda tetovač hned chápe, co si představuješ, nebo zda představy vás dvou o konečném výsledku se spíš rozcházejí.

Souhlasí poměr mezi cenou a výkonem? Neexistují sice žádné všeobecně platné ceny za tetování, ale když za malý standardní motiv, jako např. čínský písmový znak, provedený v jediné, černé barvě, je požadováno zaplacení několika tisíc korun, pak se dá rozhodně mluvit o lichvářství. Individuálně zhotovená tetování jsou naproti tomu často opravdová umělecká díla, jejichž hodnota se dá částkou v korunách těžko vyčíslit. Kdo tedy chce mít unikát od zcela určitého umělce, musí podle okolností sáhnout trochu hlouběji do kapsy, nedostane však za to žádné „konfekční" tetování.

DOBRÁ PŘÍPRAVA - TO UŽ JE POLOVINA ÚSPĚCHU aneb: Kdo nedělá domácí úkoly, dostane pětku! Čím víc se budeš četbou časopisů o tetování nebo i návštěvami tetovacích studiích předem informovat o kvalitě, způsobu práce a upřednostňovaných stylech různých tetovačů, tím přesněji poznáš, na co ty osobně kladeš důraz, co ti připadá důležité nebo naopak méně důležité a ve kterém studiu jsi byl nejlépe přijat. Pokud bydlíš ve velkoměstě, měl bys bezpodmínečně využít možnosti obejít řadu studií ve tvé bezprostřední blízkostí. Adresy najdeš v městských magazínech, ve žlutých stránkách nebo v časopisech jako Tattoo-Style a TatowierMagazin. Také různé Tattoo-sjezdy jsou vynikající příležitostí k přímému srovnávání práce různých tetovačů.

Jako základní pravidlo se dá říci: Čím obsáhleji se budeš informovat a čím podrobněji budeš studovat práce různých tetovačů v časopisech nebo přímo na místě ve studiu, tím lepší bude výsledek tvého úsilí - tedy tvé tetování!

www.bodyartmag.cz

 
Děkuji za návštěvu, snad se vám tu líbí (líbilo).