tetování a jiné zajímavosti

Jakékoli připomínky či nápady na zlepšení mi pište do návštěvní knihy nebo do zpráv, děkuji.

3 - LETÉ TETOVÁNÍ

Friendster images

Tzv. kosmetická tetováž (aplikace) ornamentů a obrázků na tělo, ženám i mužům; formou permanentního make-upu s trvanlivostí aplikace 3 5 let S jistými omezeními lze touto metodou naaplikovat do kůže libovolný ornament či obrázek, který však po 3 letech vymizí.

Tetování je známo již několik tisíc let. Pochází z Tahiti a je známo, že východní národy se jím zdobily od pradávna. Slovo „tetování“, původně „Tatau“,znamená píchat do kůže. Počátky tetování jsou známy asi 500 let př. n. l. V první řadě znamenalo ochranu proti zlým duchům, u Inků a Aztéků mělo velice silný náboženský význam. V 8. století bylo tetování papežským výnosem zcela zakázáno, později ve středověku se opět rozšířilo a získalo velkou oblibu.


Před pigmentací
Pohovor se zákazníkem, jehož součástí je seznámení s možným výsledkem, návrh možnosti korektury. Rozhodnutí zákazníka, co si přeje natetovat. Uzavření smlouvy. Konzultace ke konkrétnímu okonu.Provedení samotné pigmentace jednorázovou sterilní jehlou při zachování všech hygienických předpisů.

 


V katalogu předloh si můžete vybrat z nepřeberného množství obrázků a ornamentů, nejrůznějších velikostí, počínaje jednoduchými motivy, konče složitými, rozsáhlými aplikacemi. Můžete si však také donést svou vlastní předlohu.

Odborníci varují před dočasným tetováním (3-7let). Není možné dát záruku na kvalitu, protože oproti klasickému tetování je to jen povrchová záležitost a taktéž není možné garantovat vymizení tetování po době, kterou vám mnozí zaručují. Zhruba po dvou letech se motiv začíná rozpíjet a ztrácet kontury a z obrazce se stává šedivá skvrna. 

Samotný výkon se provádí speciálním přístrojem, pomocí jemně vibrující tetovací jehly. Do kůže se tak aplikuje barvivo, jehož intenzitu a tvar si každý zájemce po konzultaci vybere sám. Barvivo se z kůže, která podléhá přirozené obnově, se šupinkami odumřelé kůže postupně vytratí. Po čase má klient možnost volby – buď celý zákrok podstoupit znovu s přihlédnutím k novým trendům, nebo od něj upustí bez jakýchkoliv následků.
Dnes je tetování rozšířeno i mezi ženami a společensky únosné je pro všechny. Je svým způsobem výrazem estetického cítění a touhy po kráse. Tetování se provádí na nejrůznějších částech lidského těla. Rozdíl mezi tetováží klasickou a pigmentací, používanou pro permanentí make-up, spočívá v technice provedení.Povrchová pigmentace (kosmetická tetováž) je prováděna lehkými přírodními barvivy a vzhledem k nim i technice provedení je trvanlivost aplikace 3 5 let. Přitom hraje roli typ pokožky. Permanentní make-up patří tedy mezi metody dočasné aplikace.

 
Děkuji za návštěvu, snad se vám tu líbí (líbilo).