tetování a jiné zajímavosti

Jakékoli připomínky či nápady na zlepšení mi pište do návštěvní knihy nebo do zpráv, děkuji.

BÝK

BÝK  (21.4.-20.5.)

Příznivé dny:

středa, čtvrtek, neděle

Nepříznivý den:

úterý

Čísla:

4, 8, 22

Barva:

zelená, světle modrá, růžová

Kameny:

smaragd, achát, jaspis, onyx

Zvířata:

bůvol, bizon, kráva, koza, bažant, holub

Živel

země

Charakter:

melancholicko - flegmatický

Býk je převážně domací tvor. Pospíchá pomalu, vše si promýšlí. Je družný, dobrosrdečný, když ho přítel požádá o pomoc, ale ze všeho nejraději mlčí a přemýšlí.

Miluje přírodu, k životu nutně potřebuje čerstvý vzduch, jinak zlenivý a může i onemocnět. Býk je velmi trpělivý, nikolo tvrdohlavý. Rovněž je velmi pracovitý. Nesnáší poroučení, popostrkování a chaos.

Imponuje mu všechno velké a praktické. Má rád zábavu Jen tak nežárlí, ale všecno vidí a slyší. K útoku přejde, jen když je to bezpodmínečně nutné a opravdu se rozběsní. Potom se chová přesně jako Býk v aréně.

Býk - žena

Bývá rozumná a slušná. Máloco ji rozhází, zvládne téměř každou situaci. Vybouchne jen, provokujete-li ji delší dobu. Je nesmírně pracovitá, obětavá a silná. Myslí přímo pragmaticky. Myslí výhradně na svůj domov, děti a manžela. Býčice není koketa, ale ráda tancuje. Je to věrná a schopná žena.

Býk - muž

Miluje klid, pohodu a plnou spíž. Jeho nálady se  leckdy střídají. Většinou se snaží být vážný, ale když popustí uzdu veselí, tak to stojí za to. Býci bývají šetrní, dobří hospodáři. Čistotní, pilní, ale dost urážliví. Vydrží mnoho, neprojevují se, snaží se nenechat vytočit - ale i oni jsou jen lidé, a když se skutečně rozčílí, tak strachy nadskakují i hrnce na plotně. Stojí pevně na zemi.

Slavné osobnosti ve znamení Býka:

Fred Astaire, Jaroslav Hašek, Jack Nicholson, William Shakespeare, Jan Pavel II., Alžběta II., Petr Hapka, Honoré de Balzac, Ella Fitzgeraldová, Salvador Dalí, Marie Terezie, Dagmar Patrasová, Sigmund Freud, Audrey Hepburnová, Karel Kachyňa, Vladimír Iljič Lenin, Shirley Templeová, Josef Mánes, Karel IV.

 
Děkuji za návštěvu, snad se vám tu líbí (líbilo).